Profily členů kapely

Jiří JiříK Korvas

Tichá voda břehy mele. U JiříKa to platí aspoň 5x. Ač jindy tichý a přizpůsobivý, na pódiu se z něj stane nezkrotný Pan Bavič. Na kytáru brnká už od svých 13-ti let, kdy k ní byl doslova dohnán vymknutým kotníkem na lyžařském výcviku, což mu zabránilo věnovat se běžným horským radovánkám. Ještěže tak! Od té doby hraje a zpívá, a kapela mu nakládá stále víc, a tak i šejkruje, bubnuje, tancuje a učí se nové triky s akustickou i elektrickou kytarou. Tak krásně jak JiříK žvaní, jak sám podotýká, se naučil při práci s dětma. Hraje a zpívá ale pro všechny, zcela spontánně, radostně a celou svou bluesovou duší. 


Hudební inspirace:
E. Clapton, BB King
První aaah song: Mississippi blues
Člen kapely: Brno Blues Band


Josef Jožka Cetkovský

Narodil se na svátek Svaté Cecilie (pro neznalé patronka všech muzikantů), což patrně udalo jeho životu jasný směr, přestože to tak zpočátku nevypadalo, avšak od chvíle, kdy dostal ve dvanácti svoji první kytaru, byl pro "normální" život ztracen. Hudbu ale začal vnímat už v dětství, když rodiče pořídili domů nové gramorádio a s ním LP desky s taneční a swingovou muzikou. Později, už jako "bigbíťák", hrál ve více kapelách, od autorské tvorby až po covery, podílel se na vzniku mnoha nahrávek a občas také hostoval na nahrávkách jiných muzikantů, ale díky sešlosti věkem a počínající skleróze se necítí být kompetentním na jejich úplný výčet. Rád se účastní hudebních jam session s muzikanty různých žánrů.

Oblíbené kytary: Starší Gibsony (především Les Pauly a ES 335) a Fender Telecaster Custom Shop.

Hudební inspirace: Alba, která ho v počátcích nejvíc ovlivnila (není schopen uvést pouze jedinou skladbu): Sparks - Kimono My House, Deep Purple - Stormbringer, Radim Hladík a Blue Effect, Karel Kryl - Bratříčku, zavírej vrátka, Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon, Yes - Close To The Edge, Queen - Sheer Heart Attack


Člen kapely:
 J
AMA

K rockové muzice Pepíno přičuchl v 15 letech, a to díky zábavám, na kterých hrály okresní kapely starý dobrý big beat. Hraní na kytaru ho chytilo v 10-ti letech a díky náhodě, kdy měl hrát v kapele, ve které nikdo nechtěl basovat, šel a koupil si baskytaru. Po vojně začal hrát s folkovou kapelou Jarmark, se kterou v roce 2004 vyhrál Portu, zahrál si na Lochotíně v Plzni před 20 tisíci lidmi a natočil CD. Pak hrál s kapelami různých žánrů od rocku, country až po bluegrass. Již 12 let je basákem v revivalové kapele Horkýže slíže a v červenci 2021 byl přizván se svými baskytarami ke Kočičákům.

Hudební inspirace: Cocteau Twins, U2, Pink Floyd, Lou Reed, Deep Purple, Erik Clapton, Peter Gabriel, Tony Lewin, Fermáta
První aaah song: Dunajská legenda - Fermáta

Člen kapely: Horkýže slíže revival 

Zbyněk Blaha

Jako malé robátko byl rodiči veden k hudbě a poslouchal jejich oblíbené hity, ať už chtěl nebo nechtěl, Od Korna, Schelingera a Jandu, přes Puhdys, Nazareth a Deep Purple, až po maďarskou Omegu a Lokomotiv GT. Již v pěti letech svým bubnováním trápil kastroly, vařečky a sluch rodičů. A proto ho přihlásili na stolní tenis a ve dvanácti letech na klavír. Ale nebyl z toho veselý. Vydrželo to do patnácti, kdy zaslechl, že si místní kapela udělala zkušebnu v sokolovně. Jejich snažení se linulo po celé ulici a možná dále. Zaujal ho zvuk bicích. I přes velký ostych se odhodlal vyzkoušet, se svolením místní bubenické legendy "Paličky", jejich bicí soupravu a paličky. Po jeho názorné ukázce hry na bicí brzy zjistili, že již není co učit. 

I přemluvil rodiče, aby mu pořídili vlastní bicí soupravu. Byly to pochopitelně Amati, různých barev i kvality. Píše se přelomový rok, začíná jeho hudební kariéra. Jako deváťáci založili punkrockovou skupinu Vjedlici. 

Poté jeho hudební kariera strmě stoupá a zanedlouho určitě dosáhne hvězdných výšin. Přiznává, že se později ukázalo, že to tak strmé není. Důležité však je, že ho to stále baví, ať hrál nebo hraje vlastní tvorbu nebo covery.

Hudební inspirace: Faith No More album King for a Day
První aaah song: Get Out od Faith More

a hlavně Mike Bordin

Člen kapely: JAMA 

Filip Toman alias Zvukař

Na mnoha koncertech, obzvláště v posledních měsících nás doprovází šikovný zvukař Filip Toman, který nám všemi deseti prsty napomáhá předat Vám muziku v takovém stavu, aby byl hudební zážitek příjemný, nikoliv traumatický. A ačkoliv jsou akustické podmínky často více než ošemetné, Filip se vší silou snaží a potí krev spolu s celou kapelou a stává se tak neodmyslitelným článkem celého našeho hudebního soukolí.